Güney Kore

7 Gece / 8 Gün Gezi Turu Programı

1. Gün İstanbul`dan Seul`e

Gyeongbok PalaceTürk Hava Yolları’nın TK 8090 sefer sayılı uçuşu ile Seoul’e uçuyoruz. Gece uçakta geçiyor.2. Gün Seul Gezisi

Gyeongbok PalaceSaat 07.35’de Seoul, Incheon Havaalanı’na vardıktan sonra yerel tur rehberi tarafından karşılanacak ve otele transferimiz yapılacak. Otele check-in yapıldıktan sonra serbest zaman. Akşam, yerel bir restoranda akşam yemeği için buluşma. Konaklama otelde.


3. Gün Seul Gezisi

Gyeongbok PalaceHotel`de kahvaltının ardından Seul gezisine başlayacağız. İhtişamlı Gyeongbok Sarayını, Ulusal Folklor Müzesi ve Insadong Bölgesi’ni gezeceğiz. Cheonggyecheon Deresi boyunca yürüyüş yapacak, şehrin sembollerinden biri olan Namsan Seul Kulesini göreceğiz. Akşam yerel bir restoranda yeniyor. Konaklama hotelde.


4. Gün Seul`den Gyeongju`ya ve Gyeongju Gezisi

Gyeongbok PalaceOtelde güne güzel bir kahvaltıyla başlayıyoruz. Saat 09.00’da hareket eden Gyeongju treni için, Korea Train Express (KTX) hızlı tren garına transferimiz yapılıyor. İki saat sürecek yolculuğun ardından saat 11.03’de Gyeongju’ya varıyoruz. Yarım gün sürecek Gyeongju şehir turu yapacağız. Turumuzda Silla Krallığı’nın bin yıllık kültürüne ait hazineler barındıran Gyeongju Ulusal Müzesi ve Uzakdoğu’nun en eski gözlemevi olan Cheomseongdae Observatory’yi göreceğiz. Tumuli Park’ta bir gezinti yapıp, UNESCO Dünya Mirasları arasında yer alan Bulguksa Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Anapji Köprüsü’nde harika bir akşam gezintisi yapacağız. Akşam yemeği yerel bir restoranda yeniyor. Konaklama hotelde.


5. Gün Gyeongju Golgulsa Tapınağı Gezisi ve Busan`a Yolculuk

Gyeongbok PalaceHotelde kahvaltının ardından sabah, Seokguram Grotto’yu gezeceğiz. Burası Uzakdoğu Budist sanatının başyapıtlarından biri sayılıyor. İstisnai bir mimariye sahip olan dini yapı, Buddha’nın muazzam bir heykeline ev sahipliği yapıyor. Golgulsa Tapınağı’nı ziyaret edecek, burada bir savaş sanatı ve aydınlanma yolu olan Sunmudo gösterisini izleyeceğiz. Gezimize tur otobüsümüzle bir saat süren yolculuğun ardından dünyanın beşinci, Güney Kore’nin ise en büyük liman şehri olan Busan’da devam ediyoruz. Busan turunda; Dalmaji Hill, ülkenin en ünlü plajı olan Haeundae Sahili, Gwangan Köprüsü ve Birleşmiş Milletler Anıt Mezarlığı’nı göreceğiz(Busan Türk Şehitliği). Akşam yemeği yerel bir restoranda yeniyor. Konaklama hotelde.


6. Gün Busan Gezisi ve Seul`e Yolculuk

Gyeongbok PalaceOtelde kahvaltının ardından Busan’da yarım günlük şehir turu yapacağız. Ülkenin en büyük deniz mahsulleri pazarı olan Jagalchi Fish Market‘i görecek, Yongdusan Park ve Busan Tower’ı gezeceğiz. Ardından hızlı trenle Seoul’a geri dönüş için KTX Busan Tren İstasyonu’na transferimiz yapılıyor. Hem yerel hem de Batı stili pub, disco club, restoran ve sinemaların yer aldığı hareketli bir gece hayatına sahip olan Seoul’da “Nanta” performansını izleyeceğiz. Akşam yemeği yerel bir restoranda yeniyor. Konaklama otelinizde.


7. Gün Seul`de Alışveriş ve İstanbul`a Dönüş

Gyeongbok PalaceOtelde kahvaltının ardından Itaewon, Dongdaemun Market ve Myeong-dong’da alışverişe çıkacağız. Alışveriş merkezlerinin bulunduğu Dongdaemun Market, şehrin en büyük alışveriş bölgesi. Burada toptan fiyatına satış yapan mağazalar da bulunuyor. Itaewon’da ise daha egzotik ve geleneksel ürünler bulmak mümkün. Myeong-dong’da ise ünlü markaların mağazaları da bulunuyor. Akşam yemeğini yerel bir restoranda yiyeceğiz. Türk Hava Yolları’nın TK 091 sefer sayılı 23.55 İstanbul uçuşu için havaalanına transferimiz yapılıyor. Gece uçakta geçiyor.


8. Gün İstanbul`a Varış

Gyeongbok PalaceYerel saat ile 05.50’de İstanbul’a varış.