Güney Kore

5 Gece / 6 Gün Gezi Turu Programı

1. Gün İstanbul`dan Seul`e

istanbul startTürk Hava Yolları’nın TK 8090 sefer sayılı uçuşu ile Seoul’e uçuyoruz. Gece uçakta geçiyor.2. Gün Seul Gezisi

gangnam bolgesiSaat 07.35’de Seoul, Incheon Havaalanı’na vardıktan sonra yerel tur rehberi tarafından karşılanacak ve otele transferimiz yapılacak. Otele check-in yapıldıktan sonra serbest zaman. Akşam, yerel bir restoranda akşam yemeği için buluşma. Konaklama otelde.


3. Gün Seul Gezisi

Gyeongbok PalaceHotel`de kahvaltının ardından Seul gezisine başlayacağız. İhtişamlı Gyeongbok Sarayını, Ulusal Folklor Müzesi ve Insadong Bölgesi’ni gezeceğiz. Cheonggyecheon Deresi boyunca yürüyüş yapacak, şehrin sembollerinden biri olan Namsan Seul Kulesini göreceğiz. Akşam yerel bir restoranda yeniyor. Konaklama hotelde.


4. Gün Seul`den Busan`a ve Busan Gezisi

Gyeongbok PalaceHotelde güne güzel bir kahvaltıyla başlayıyoruz. Saat 09.00’da hareket eden Busan treni için, Korea Train Express (KTX) hızlı tren garına transferimiz yapılıyor. 3 saat sürecek yolculuğun ardından saat 12:00’de Busan’a varıyoruz. Gezimize dünyanın beşinci, Güney Kore’nin ise en büyük liman şehri olan Busan’da devam ediyoruz. Busan turunda; Dalmaji Hill, ülkenin en ünlü plajı olan Haeundae Sahili, Gwangan Köprüsü ve Birleşmiş Milletler Anıt Mezarlığı’nı göreceğiz(Busan Türk Şehitliği). Akşam yemeği yerel bir restoranda yeniyor. Konaklama hotelde.


5. Gün Busan`dan Seul`e ve Seul`de Alışveriş

Gyeongbok PalaceHotelde kahvaltının ardından sabah saat 9:00 `da Tren istasyonundan Seul`e giden hızlı tren`e biniyoruz. 3 saat sürecek yolculuğun ardından Itaewon, Dongdaemun Market ve Myeong-dong’da alışverişe çıkacağız. Alışveriş merkezlerinin bulunduğu Dongdaemun Market, şehrin en büyük alışveriş bölgesi. Burada toptan fiyatına satış yapan mağazalar da bulunuyor. Itaewon’da ise daha egzotik ve geleneksel ürünler bulmak mümkün. Myeong-dong’da ise ünlü markaların mağazaları da bulunuyor. Akşam yemeğini yerel bir restoranda yiyeceğiz. Türk Hava Yolları’nın TK 091 sefer sayılı 23.55 İstanbul uçuşu için havaalanına transferimiz yapılıyor. Gece uçakta geçiyor.


6. Gün İstanbul`a Varış

istanbulYerel saat ile 05.50’de İstanbul’a varış.